недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кражба во Тетово

boniklajddd

Последни вести

Во Тетово на ул.„Видео Смилевски Бато“ во близина на маркет „Веро“, вчера од страна на две лица (машко и женско) било извршено разбојништво над Ф.Н.(1963) од Тетово.

При тоа му се одземени 3500 денари, 260 евра и мобилен телефон.

Истиот додека го паркирал своето возило бил пресретнат од женското лице, додека машкото му пришло од позади и го удрило со тврд предмет во пределот на тилот.

Откако паднал од џебот му ги одзеле наведените предмети, по што се дале во бегство.

Ф.Н. од ударот се здобил со ТП – оток и расекотина на главата. СВР-Тетово презема мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести