недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Кражба во училиштето Круме Кепески

kompjuteri krazba

Поврзани вести

Кражба во основното училиште Круме Кепески во општина Кисела Вода.

Од училиштето се одземени 27 лап топ и двд плеер. Се преземаат мерки за откривање на сторителот и целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести