петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Кражба во викендичка во Добридол „тешка“ над 5.000 евра

Пари, златен накит и документи украл арамија од викендичка во скопски Добридол.

g_kradec

Поврзани вести

Арамија насилно ја отворил вратата и извршил тешка кражба во викендичка.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во периодот од 15 до 18 декември арамија провалил во викендичката на 49-годишниот Г.М. во местото викано „Лозје Рупа“ во скопското село Добридол.

Откако насилно ја отворил влезната врата, арамијата ги пребал собите, па украл 2.800 евра, поголема количина златен накит и лични документи со што направил штета од над 5.000 евра.

Со богатиот плен тој избегал без трага, но полицијата работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести