Македонија,Крими хроника

Кражба во викендичка во Добридол „тешка“ над 5.000 евра

Кражба во викендичка во Добридол „тешка“ над 5.000 евра

Арамија насилно ја отворил вратата и извршил тешка кражба во викендичка.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во периодот од 15 до 18 декември арамија провалил во викендичката на 49-годишниот Г.М. во местото викано „Лозје Рупа“ во скопското село Добридол.

Откако насилно ја отворил влезната врата, арамијата ги пребал собите, па украл 2.800 евра, поголема количина златен накит и лични документи со што направил штета од над 5.000 евра.

Со богатиот плен тој избегал без трага, но полицијата работи на расчистување на случајот.