четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Кражба во Врапчиште

zlatoEvra-555x320

Последни вести

Во текот на вчерашниот ден извршена е кражба во куќа во селото Врапчиште, гостиварско.

Од семејната куќа на 67 годишниот З.З. украдени се накит и 8.500 евра. Вкупната сума на украдениот накит и пари се проценува на 38.500 евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести