Македонија,Крими хроника

Кражба во Врапчиште

Кражба во Врапчиште

Во текот на вчерашниот ден извршена е кражба во куќа во селото Врапчиште, гостиварско.

Од семејната куќа на 67 годишниот З.З. украдени се накит и 8.500 евра. Вкупната сума на украдениот накит и пари се проценува на 38.500 евра.