четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Кражба во вредност од 15 илјади евра во Липково

крадец

Поврзани вести

На 12.09.2014 година во Матејче пријавени се две кривични дела „тешка кражба“ извршени во семејните куќи на Б.А.(31) и С.А.(60), двајцата од с.Липково, каде што од страна на непознат сторител одземен е разновиден златен накит во вкупна вредност од околу 953.250 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести