среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Кражба вредна 320 илјади денари во Прилеп

krazba2

Поврзани вести

Тешка кражба се случила вчера во куќа во Прилеп.

Напознат сторител од куќата на педесет и двегодишниот В.С. одзел денарски и девизни средства и разновиден златен накит, со што причинил материјална штета од околу 320.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Најчитани вести