петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Кражба вредна 800 илјади денари во скопски Илинден

nakit (1)

Поврзани вести

Тешка кражба во скопската населба Илинден.

Од куќата на четириесет и едногодишниот Б.С. одземен е разновиден златен накит и 5 илјади евра, со што е причинета вкупна штета од околу 800 илјади денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести