сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кражба вредна скоро пола милион денари во Челопек

chasovnici-shveizarski

Последни вести

Во периодот од 11 до 16 август во селото Челопек, тетовско, извршена е тешка кражба во куќата на Е.Б.(33), при што одзел 100 евра, разновиден златен накит, мобилен телефон и повеќе видови женски и машки часовници, во вкупна вредност од околу 480.000 денари.

Министерството за внатрешни работи презема мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести