петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Кремљ: И официјално ставен крај на разводот на Путин

ljudmila i vladimir putin

Поврзани вести

Официјален Кремљ денеска практично потврди дека е ставен крај на разводот на рускиот претседател, Владимир Путин, од неговата сопруга Људмила, со која беше во брак цели 30 години.

Во официјалната биографија на Путин на сајтот на Кремљ до 27-ми март стоеше „Оженет. Сопруга Људмила Александровна Путина“, додека сега се наведува само дека претседателот има две ќерки, додека првата дама на Русија воопшто не се споменува.

Портпаролот на Путин, Дмитриј Песков, во изјава за руската агенција „Итар Тасс“ потврди дела на раздовот конечно му е ставен крајот.

Брачната двојка во јуни минатата година издаде неочекувано соопштение за тоа дека ќе се разведат по цели три децении брак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести