сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Криел автоматска пушка под буре во двор

Автоматската пушка била сокриена во бела јутена вреќа оставена во дворот, под метално буре во близина на влезната метална порта.

puska

Последни вести

При претрес во домот на А.М. (33) во Дебар, вчера полициските инспектори пронашле една автоматска пушка и два оквири со дваесет куршуми калибар 7.62 милиметри долго зрно.

Автоматската пушка била сокриена во бела јутена вреќа оставена во дворот, под метално буре во близина на влезната метална порта.

СВР Охрид соопшти дека одземеното огнено оружје и муницијата се предадени на вештачење во Министерството за внатрешни работи во Скопје, а против А.М. е поднесена кривична пријава.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести