четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Крим ја доби првата транша од руската финансиска помош

referendum na krim

Поврзани вести

Крим ја доби првата транша од руската финансиска помош, изјавил вицепремиерот на Крим, Рустам Темиргалиев, пренесе „РИА Новости“.

Според него, Киев престанал со финансирањето на безбедносните служби, поради што Крим има голема потреба од оваа помош.

„Уште од втората половина на мај – јуни, кога ќе почнеме да работиме во нови услови, кога ќе се достапни првите даночни приходи, ние ќе можеме да ја намалиме потребата од таквата поддршка“, рекол вицепремиерот на Крим.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести