сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кристал Палас убаво го испоти Челзи

Резултати: Кардиф - ВБА 1:0, Челзи - Кристал Палас 2:1, Њукасл - Саутемптон 1:1, Евертон - Фулам 4:1, Вест Хем - Сандерленд 0:0.

celzi ispoti

Поврзани вести

Освен Манчестер Сити, од поразот на Аренал профитираше и тимот на Челзи кој ја искористи предноста на домашниот терен во дуелот со новајлијата во елитното друштво, екипата на Кристал Палас.
Градската пресметка на “Стемфорд Бриџ” заврши со минимален триумф на лондонските “сини”, а решавачкиот погодок беше дело на бразилскиот интернационалец, Рамиреш.
Уште еден сигурен триумф од 4:1, во првенствената пресметка против екипата на Фулам, забележа најпријатното изненадување во досегашниот тек од сезоната, тимот на Евертон.
Резултати: Кардиф – ВБА 1:0, Челзи – Кристал Палас 2:1, Њукасл – Саутемптон 1:1, Евертон – Фулам 4:1, Вест Хем – Сандерленд 0:0.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести