недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Кристијан Голубовиќ си заработи уште 14 години казна затвор

Кристијан Голубовиќ е осуден денеска во судот во Белград поради трговија со дрога.

kristijan-golubovic-03

Поврзани вести

Александар Кристијан Голубовиќ, озлогласениот припадник на српското мафијашко подземје, денеска е осуден од Врховниот суд во Белград на 14 години затвор поради трговија со дрога.

Трговијата со дрога се одвивала на релацијата Белград-Нови Пазар, а за делото кое го направил Голубовиќ си заработи 14 години затвор, пренесе Блиц.

Голубовиќ бил обвинет дека организирал група која тргувала со кокаин од почетокот на август во 2009. до 16 јануари 2010. година.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести