недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 9

Кристијан Голубовиќ заврши во полиција во Црна Гора

kristijan-golubovic-03

Последни вести

Скандалозниот Кристијан Голубовиќ е уапсен во Црна Гора заедно со уште тројца пријатели.

Тие биле повикани на разговор откако ги запрела со нивното возило, по што извршила претрес. Неофицијално Кристијан бил пуштен од полициската станица по четири и полчасовен распит.

Голубовиќ се товари дека продавал дрога во 2010 – та година.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести