четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кривична пријава против битолчанец за продажба на дрога

krivicna prijava

Поврзани вести

СВР Битола поднесе кривични пријави против Н.А.(28) од Битола заради постоење на основи на сомнение дека сторил четири кривични дела и тоа „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прокусори“, „овозможување на употреба на наркотични дроги“ и две кривични дела „тешки кражби“.

Пријавениот  во својот дом неовластено држел, продавал и овозможувал употреба на наркотична дрога хероин. При извршен претрес во домот на пријавениот пронајдени се 15 најлонски паковки со непозната материја , за кои по извршеното вештачење е утврдено дека претставува хероин (1,72 грама).  На 11.02.2014 година пријавениот извршил две тешки кражби од ПМВ при што одзел акумулаторот и ЦД марка „Филипс“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести