четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Кривична пријава против директорот на „Македонска Пошта“-Битола

policiska kola

Поврзани вести

СВР Битола поднесе кривична пријава против Е.А.(44) од Битола, директор во АД „Македонска Пошта“ Подружница-Битола, за сторено кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување“.

На 08.02.2014 година, пријавениот со службено возило „шкода фабија“ сопственост на АД „Македонска Пошта“ без патен налог за патување во странство направил излез на ГП „Меџитлија“ и отпатувал во Грција, стекнувајќи се имотна корист од околу 6.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести