среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Кривична пријава против тетовчанец за разбојништво

photo (1)

Поврзани вести

СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.В.(35) од Тетово, за сторено кривично дело „разбојништво“.

На 13.11.2012 година, во 09,00 часот во спортската обложувалница „Плеј Ин“ во Тетово, пријавениот маскиран и со закана со пиштол извршил разбојништво над две вработени, одземајќи им чанта со 100.000 денари, 150 евра и новчаник со 8.000 денари и лични документи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести