Македонија,Крими хроника

Кривична пријава за гоставарчанец кој нелегално држел оружје

Кривична пријава за гоставарчанец кој нелегално држел оружје

Полициската станица Гостивар поднесе кривична пријава против З.С. (31) од селото Врапчиште за недозволено изработување, држење и тргување со оружје.

Имено, кај З.С. на 4-ти март оваа година, во патничкото возило Шевролет пронајден е пиштол марка „Црвена застава“ и една рамка со седум куршуми, калибар девет милиметри, за кои З.С. не поседувал дозвола.