петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Кривична пријава за гоставарчанец кој нелегално држел оружје

Pishtol-i-kurshumi-dva

Последни вести

Полициската станица Гостивар поднесе кривична пријава против З.С. (31) од селото Врапчиште за недозволено изработување, држење и тргување со оружје.

Имено, кај З.С. на 4-ти март оваа година, во патничкото возило Шевролет пронајден е пиштол марка „Црвена застава“ и една рамка со седум куршуми, калибар девет милиметри, за кои З.С. не поседувал дозвола.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести