четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Кривична пријава за навивачи на „Фемили“

Педесетгодишниот Ф.Р.доби кривична пријва бидејќи со нож му нанел исекотини во пределот на вратот на старец од Струга

Стружанец доби кривична за убиство во обид

Последни вести

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Д.Т.(25), М.П.(22), А.Т.(21), К.Ј.(23) и Љ.Н.(20) сите од Скопје поради сомнение дека сториле кривично дело „насилство на спортски натпревар.

На 31.месецов пред почетокот на кошаркарскиот натпревар кој се одигра во спортскиот центар „Јане Сандански„ непосредно при влегувањето од страна на навивачи на навивачката група „Фемили„ тие започнале да фрлаат со тврди предмети и камења према навивачката група „Гробари„  при што се обиделе да го пробијат поставениот полициски кордон со што повредиле двајца полицајци, оштетиле едно полициско возило и искршиле едно прозорско стакло од СЦ „Јане Сандански„.

Најчитани вести