недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Кривична пријава за охриѓанец кој нападнал татко и син

napad

Поврзани вести

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Р.(31) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“ и против  И.Д.(38) од Охрид поради постоење основи на сомнение за помагање во извршувње кривично дело.

Имено А.Р. на 07.08.2014 година  со употреба на метална цевка ги нападнал Д.Т. (26) и неговиот татко М.Т.(55) нанесувајќи им телесни повреди и предизвикал оштетување на ПМВ „Дачија Логан“ со охридски регистарски ознаки  сопственост на Д.Т.

Пријавениот И.Д. откако го спречил А.Р. во натамошно продолжување на насилството, ја одзел и ја сокрил металната цевка.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести