сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кривична пријава за полицаец кој земал мито

images

Последни вести

Раководителот на смена на граничниот премин Ќафасан, Љ.П. (43) заработи кривична пријава за примање на поткуп.

Според МВР, Љ.П. на 6-ти овој месец побарал 50 лица од двајца албански државјани за да не ги запише дека влегле во Република Македонија.

Двете лица патувале на релација Тирана-Скопје.Од аеродромот „Александар Велики“ тие требале да се упатат кон Брисел.

Следниот ден околу 4:30 часот при обид да ја поминат пасошката контрола на Аеродромот е утврдено дека на нивните патни исправи немаат печат за влез во државата.

Најчитани вести