недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Кривична пријава за прилепчанец за производство на дрога

police

Последни вести

ПС Прилеп поднесе криривчна пријава против Ч.К. (24) за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Во септември 2013 година во близина на раскрсницата од улиците „Мине Козар“ и „Круме Волнароски“ запрен е пријавениот и при преглед пронајдени се 1,34 грама марихуана.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести