понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кривична пријава за вработен во ЈП „Македонски шуми“

krivicna-prijava-protiv-dubrovcanina-zbog-krade-slika-138547

Поврзани вести

Кривична пријава за вработен во ЈП „Македонски шуми“ кој 15 пати дозволил на фирма од Скопје да купи дрвни сортименти а што изготвил и потпишал фактури и одобренија иако фирмата купувач немала извршено авансно плаќање.

Тој му нанел штета на претпријатието во износ од 278.934 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести