недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кривична за албански државјанин кој ограби гостиварчанка

Фатен млад арамија.

zlaten nakit

Поврзани вести

Албански државјанин заработи кривична пријава бидејќи ограби гостиварчанка пред болница.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи поднесена е кривична пријава против 23-годишниот А.Ј. од Албанија кој на четври овој месец ја ограби 55-годишната В.С.

Насилникот пред  влезот за дијализа во Медицински центар Гостивар насилно и ја одзел ташната на В.С. во која имало накит вреден 600.000 денари.

Полицијата утврдила дека А.Ј. незаконски престојувал во Гостивар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести