Македонија,Крими хроника

Кривична за албански државјанин кој ограби гостиварчанка

Кривична за албански државјанин кој ограби гостиварчанка

Албански државјанин заработи кривична пријава бидејќи ограби гостиварчанка пред болница.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи поднесена е кривична пријава против 23-годишниот А.Ј. од Албанија кој на четври овој месец ја ограби 55-годишната В.С.

Насилникот пред  влезот за дијализа во Медицински центар Гостивар насилно и ја одзел ташната на В.С. во која имало накит вреден 600.000 денари.

Полицијата утврдила дека А.Ј. незаконски престојувал во Гостивар.