Македонија,Крими хроника

Кривична за беровчани кои претепале малолетник

Кривична за беровчани кои претепале малолетник

Кривична пријава е поднесена против браќата Г.В.(20) и Г.В.(20), двајцата од Берово и Д.Т.(20) и М.С.(20), двајцата од с.Двориште, беровско, за сторено кривично дело „насилство“.

Пријавените а 22. овој месец со возило „мерцедес“ сопственост на М.С. пресретнале 17 годишно лице од Берово со кого Г.В. претходно имал нарушени меѓусебни односи, поради судска постапка што се води против двајцата за нарушен јавен ред и мир, по што физички го нападнале и со метален предмет му нанеле повреди во пределот на главата.