петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кривична за битолчанец кој дилал марихуана

kicevcanec-zaglavi-poradi-marihuana

Последни вести

В.Н.(31) од Битола доби кривична бидејќи произведувал и продавал наркотици.

Во февруари годинава на улицата „Наум Наумовски Борче“ во Битола полицијата извршила преглед на возило „Даеву Рејсер“ во кое бил пријавениот и уште едно лице, при што кај В.Н. е пронајдено најлонско пакување со 0,36 грама марихуана.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести