Македонија,Крими хроника

Кривична за битолчанец кој кај себе имал амфетамин

Кривична за битолчанец кој кај себе имал амфетамин

СВР Битола поднесе кривична пријава против битолчанецот А.Т.(27), за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотична дрога , психотропни супстанции и прекурсори“.

При личниот претрес од страна на полицијата кај него биле пронајдени и одземени 2,87 грама амфетамин.