среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кривична за битолчанец кој кај себе имал амфетамин

krivicna

Последни вести

СВР Битола поднесе кривична пријава против битолчанецот А.Т.(27), за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотична дрога , психотропни супстанции и прекурсори“.

При личниот претрес од страна на полицијата кај него биле пронајдени и одземени 2,87 грама амфетамин.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести