вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Кривична за битолчанец кој си ја претворил куќата во коцкарница

kocka

Последни вести

Четириесетичетиригодишен битолчанец  во дел од неговата куќа ставил на располагање простории, кои биле специјално опремени за играње на комар.

СВР Битола соопшти дека пред точно еден месец, кога полицијата извршила претрес во домот на битолчанецот, пронашла и одзела 30 шпила карти за играње, три комплети жетони и куфер за жетони.

Битолчанецот доби кривична пријава за „комар“.

Најчитани вести