среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Кривична за битолчани кои тргувале со оружје

oruzje-500

Поврзани вести

Битолчаните П.Л.  (61) и В.Л. (56), двајцата од село Рамна добија кривична пријава бидејќи без дозвола изработувале и тргувале со оружје.

При претресот во нивниот дом пронашла 646 куршуми.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести