недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Кривична за дилер од Гевгелија

marihuana

Поврзани вести

Триесет и тригодишниот П.М. од Гевгелија доби кривична пријава бидејќи продавал марихуана.

Тој продал марихуана за сума од 200 денари на четири лица од градот кои подоцна биле затекнати на уживање во градскиот парк.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести