Македонија,Крими хроника

Кривична за дилери од Тетово

Кривична за дилери од Тетово

Дваесетгодишниот А.А. и деветнаесетгодишниот А.М. од Тетово добија кривична пријава бидејќи се сомничат за продажба на наркотици.

Во септември минатата година во Тетово од страна на полицијата е сопрено патничко возило „фолксваген поло“ управувано од А.Р.(23) во кое како сопатници  биле пријавените и К.А. при што кај истите биле пронајдени по една зипер кеса со 1,04 и 0,82 грама марихуана.