петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кривична за двајца насилници од Охрид

Педесетгодишниот Ф.Р.доби кривична пријва бидејќи со нож му нанел исекотини во пределот на вратот на старец од Струга

Стружанец доби кривична за убиство во обид

Последни вести

Осумнаесетгодишните Б.Л. и М.Е. од Охрид добија кривична пријава бидејќи претепале лице од село Косел и му нанеле тешки повреди.

Тие на улицата „Коста Арбаш“ првопријавениот физички нападнал лице од с.Косел, охридско, а подоцна на улицата „Цар Самоил“, двајцата пријавени го пресретнале истото лице и физички го нападнале, удирајќи го со раце и нозе по телото, при што му нанеле тешка телесна повреда.

Најчитани вести