четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Кривична за двајца прилепчани кои одгледувале и продавале марихуана

g_marihuana

Поврзани вести

СВР Прилеп поднесе кривична пријава против А.Т.(23) и С.С. (46), двајцата од Прилеп бидејќи одгледувале и продавале наркотици.

Полицијата при претрес на А.Т. нашла 16 пакувања со 27,2 грама марихуана, а при претресот на две локации во кои живеел С.С. биле пронајдени 8,27 грама марихуана и 116, 42 грамa семки од растението Канабис.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести