понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Кривична за гевгеличанец што дилал хероин

Педесетгодишниот Ф.Р.доби кривична пријва бидејќи со нож му нанел исекотини во пределот на вратот на старец од Струга

Стружанец доби кривична за убиство во обид

Последни вести

Полицијата поднесе кривична пријава против гевгеличанецот Р.П. за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

На 22 јули на улицата Маршал Тито во селото Стојаково, гевгелиско, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што бил пронајден и одземен хероин.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести