понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Кривична за кочанчанец кој ја обљубил внуката

Педесетгодишниот Ф.Р.доби кривична пријва бидејќи со нож му нанел исекотини во пределот на вратот на старец од Струга

Стружанец доби кривична за убиство во обид

Последни вести

Дваесет и едногодишна кочанчанка вчера била обљубена од нејзин роднина.

Таа вчера во полиција пријавила дека во нејзината соба влегол нејзиниот чичко, брат на нејзиниот татко, Д.В. од Кочани и со употреба на сила и закана со нож, дека ке ја нападне нејзе и нејзините малолетни деца и дека ќе ги заколе, сторил полови дејствија со неа, односно ја принудил да го допира по неговиот полов орган.

Д.В. е приведен во ПС-Кочани, обавен е разговор и против истиот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Најчитани вести