среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Кривична за кончанчанец кој нелегално поседувал куршуми

Kurshumi

Последни вести

ПС Кочани поднесе кривична пријава против В.Г.(45) од с.Зрновци, кочанско, за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“. На 17.09.2014 година, во с.Зрновци, кочанско извршен е претрес во куќата на пријавениот, при што се пронајдени и одземени ловен карабин „крањ“ и 13 куршуми.

Најчитани вести