сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Кривична за Косовец кој тргувал со оружје

oruzje-500

Последни вести

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Косовецот С.О.(28), за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

На 06.овој месец на излез на ГП „Табановце“ од страна на полициски службеник е извршен претрес на багажот на пријавениот каде се пронајдени два куршуми кал. 7,62 мм. Од страна на судија во претходна постапка му е одредена мерка притвор и истиот е спроведен во затворот „Кшање“.

Најчитани вести