недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кривична за крадци кои оперирале низ Радовиш

krivicna (1)

Последни вести

Б.К. (28) и М.Г. (19) од Радовиш добија кривична пријава поради тешка кражба.

Тие извршиле тешки кражби во пет продавници, две земјоделски аптеки, две канцеларии и еден стан, при што се стекнале со противправна имотна корист од околу 737.380 денари, дел од кражбите за кои се пријавени се во обид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести