Македонија,Крими хроника

Кривична за крадец од Кавадарци

Кривична за крадец од Кавадарци

СВР Битола поднесе кривична пријава против И.В.(28) од Кавадарци, за сторени три кривични дела „тешка кражба“.

Тој во периодот од 15.10.2014 до 14.01.2015 година, во Битола, влегол во две продавници за електрична опрема и во една куќа, од каде одзел електрични апарати во вкупна вредност од околу 28.520 денари.