вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Кривична за кумановец кој дилал дрога

Последни вести

Дваесет и деветгодишниот Љ.С. од Куманово доби кривична пријава бидејќи неовластено произведувал и продавал наркотици.

При контрола на возилото „фолксваген“, управувано од пријавениот пронајдени се два грама хероин и пиштол за кој немал дозвола.

На пријавениот му е одредена мерка притвор во времетраење од 30 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести