Македонија,Крими хроника

Кривична за кумановец кој дилал дрога

Дваесет и деветгодишниот Љ.С. од Куманово доби кривична пријава бидејќи неовластено произведувал и продавал наркотици.

При контрола на возилото „фолксваген“, управувано од пријавениот пронајдени се два грама хероин и пиштол за кој немал дозвола.

На пријавениот му е одредена мерка притвор во времетраење од 30 дена.