недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Кривична за кумановката која го уби своето новороденче

bebesko race

Поврзани вести

Дваесет и петгодишна кумановка ќе одговара за убиство на своето дете старо за 10 дена, информира денеска полицијата.

Министерството за внатрешни работи информира дека против Б.З. е поднесена кривична пријава поради сомневање дека ноќта меѓу 22 и 23 март годинава во нејзината куќа во селото Клечовце го убила новороденчето удирајќи го со тврд предмет во главата и задушувајќи го. Смртта на бебето потоа ја пријавила во полиција како природна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести