Македонија,Крими хроника

Кривична за кумановски дилер

Кривична за кумановски дилер
Кривична за дилер од Струмица

Дваесет и едногодишниот Е.К. од Куманово доби кривична пријава бидејќи произведувал и продавал марихуана.

При претрес во неговиот дом полицијата пронашла 17,55 грама марихуана и седум семки од растението канабис сатива.