понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 27

Кривична за малолетник кој крадел велосипеди во Аеродром

krazba

Поврзани вести

Петнаесетгодишниот А.В. доби кривична пријава поради сомнение дека сторил две тешки кражби.

Тој во периодот од 12.08 до 14.08.2014 година извршил две тешки кражби на велосипеди на подрачје на Општина „Аеродром“. Со употреба на сила тој го бројчаникот со кој биле обезбедени велосипедите, по што ги одземал и без да биде забележан од никого напуштал лице место.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести