среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Кривична за напаѓачот кој пукаше во познат скопски адвокат

pistol

Последни вести

Полицијата поднесе кривична пријава против Ф.Љ.(26) од Скопје, за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

-На 3 јули годинава во населбата Бутел, во патничко возило, управувано од познат скопски адвокат, во кое бил и  пријавениот на кого адвокатот му бил законски застапник, пријавениот Ф.Љ. со пиштол испукал еден куршум повредувајќи го оштетениот во пределот на ногата. Откако адвокатот го истуркал од возилото, пријавениот испукал уште три куршуми кон него, но не го погодил, информираат од полицијата.

Од страна на судија во претходна постапка на пријавениот му е одредена мерка „домашен притвор“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести