недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Кривична за насилник од Делчево

krivicna

Последни вести

Триесет и тригодишниот О.У. од Делчево доби кривична пријава бидејќи во неколку наврати ја претепал својата сопруга.

На 13.02.2015 година пријавениот во семејниот дом во Делчево, во повеќе наврати  физички ја нападнал неговата сопруга удирајќи ја со раце и нозе по главата при што и нанел телесни повреди.

Најчитани вести