петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Кривична за навредување на полицајци

policija1

Последни вести

Дваесет и деветгодишниот Ф.М. од Крива Паланка доби кривична пријава бидејќи се обидел да спречи службено лице во вршењето на должноста.

Тој во дворот на семејната куќа на Ќ.Р. вербално ги навредувал и ги попоречувал  полицајците да му  врачат платен налог за наплата на глоба поради претходно нарушување на јавниот ред и мир.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести