недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Кривична за охриѓанец кој фалсификувал пари

Инженерка и инвеститор „лапнале“ милиони преку измами

Инженерка и инвеститор „лапнале“ милиони преку измами

Последни вести

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.П.(24) од Охрид поради сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

Пријавениот на негов пријател кој работел како ноќен чувар во кафе бар, му дал банкнота од 100 американски долари со цел да ја размени за денари, со образложение дека му требаат денари да ја плати сметката во друг угостителски  објект.

Најчитани вести