среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Кривична за полицаец кој примил поткуп

potkup

Последни вести

Кривична пријава за дваесет и седумгодишниот полицаец В.М. од Струга бидејќи примил поткуп.

На 28. септември годинава, околу 11,00 часот, кај „Мороишки Мост“ во Струга од страна на пријавениот е извршена контрола на товарно возило „мерцедес“ сопственост на фирма, кое било управувано без патен налог и во кое била превезувана стока без документација.

Пријавениот, за да не преземе соодветни мерки од лице кој бил во возилото и е сопственик на стоката побарал и примил поткуп од 2.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести