сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кривична за прилеплчанец кој „оперирал“ низ Кичево

krazba2

Последни вести

Четириесет и тригодишниот Е.А. од Прилеп доби кривична пријава поради сомнение дека извршил 12 тешки лражби.

Во периодот од јуни 2014  до март годинава, пријавениот насилно отворал врати и прозорци од куќи и помошни објекти низ Кичево и притоа тој противправно одземал пари, златен накит, ЛЦД телевизор, лап топ компјутери, мобилни телефони,текстилна стока, разни видови алати и апарати, рачни машки  и женски  часовници и други предмети.

Најчитани вести