вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Кривична за прилепски дилер на дрога

дрога

Последни вести

Пилепската полиција  поднесе кривична пријава против Т.Х.(33) од Прилеп за  „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги , психотропни супстанции и прекурсори“.

На 25.11.2014 година во Прилеп на раскрсницата од улиците „Тризла“ и „Спиро Црне“ од страна на полициски службеници бил извршен преглед над пријавениот а потоа и претрес во неговиот дом, при што  била пронајдена  60,94 грама марихуана.

Најчитани вести